ABN AMRO lanceert boek ‘Ik Begin’ tijdens Kinderboekenweek

Tijdens de Kinderboekenweek verschijnt ‘Ik Begin’, een boek met vijftien inspirerende verhalen van kinderen en bekende Nederlanders. Met Ik Begin willen ABN AMRO en haar partners laten zien wat de kracht van sport, kunst en cultuur is en dat een klein steuntje in de rug het verschil kan maken. ABN AMRO is dit jaar partner van de Kinderboekenweek en met de samenwerking onderschrijft de Kinderboekenweek het initiatief en de boodschap van het boek. Vanaf de start van de Kinderboekenweek, 1 oktober, zijn de verhalen ook te luisteren en online te lezen.

In Nederland groeien naar schatting 1,6 miljoen kinderen op voor wie deelname aan sport, kunst en cultuur niet vanzelfsprekend is. Dit vergroot de kans op achterstand – sociaal, mentaal en persoonlijk – en belemmert het ontdekken van talenten. Ik Begin is een boek voor ieder kind, maar in het bijzonder voor deze kinderen.

Sander Bestevaar, hoofd Partnerships, Events & Foundations bij ABN AMRO: "Veel kinderen groeien op met minder mogelijkheden om hun talenten te ontdekken. Wij willen ervoor zorgen dat alle kinderen dezelfde kansen hebben. Dat is goed voor henzelf, én voor de samenleving. Met Ik Begin laten we zien dat ieder begin telt: soms is een klein beetje hulp of inspiratie genoeg om vooruit te komen. Daarom zetten we ons al jaren samen met onze partners en eigen ABN AMRO Foundation in om kinderen toegang te geven tot sport, kunst, cultuur en verhalen, zodat zij nieuwe werelden ontdekken en met vertrouwen hun eigen pad kunnen beginnen."

Eveline Aendekerk, directeur van Stichting CPNB, de organisator van de Kinderboekenweek: "Verhalen openen deuren. Dit project benadrukt dat ieder kind gelijke ontwikkelkansen verdient – en lezen is daarbij een krachtig begin. We zijn blij dat ABN AMRO ervoor heeft gekozen onze grootste leespleziercampagne voor kinderen te kiezen als aftrapmoment van dit mooie initiatief."

Bekende makers en verhalen

Het boek bevat vijftien verhalen die zijn opgetekend door auteur Malou de Roy van Zuydewijn, met illustraties van kunstenaar Saša Ostoja. De waargebeurde verhalen zijn gebaseerd op gesprekken met kinderen én bekende Nederlanders. Zij vertellen over hun ervaring met een moeilijke start en het steuntje in de rug dat hen heeft geholpen.

ABN AMRO voor Gelijke Kansen

ABN AMRO zet zich al ruim twintig jaar in voor structurele verandering, zodat kinderen en jongeren hun volledige potentie kunnen ontdekken en benutten. Door hun al op jonge leeftijd de mogelijkheid te bieden hun talenten te ontdekken en verder te ontwikkelen, krijgen zij vaak net dat extra steuntje in de rug dat nodig is om vooruit te komen én vooruit te blijven gaan. Deze inzet realiseert ABN AMRO met de eigen ABN AMRO Foundation en met partners als het Jeugdfonds Sport & Cultuur, de Esther Vergeer Foundation, Fonds Gehandicaptensport, de Ajax Foundation, STRAAT Museum, H’ART Museum en het Stedelijk Museum. Nu wordt daar ook de samenwerking met de Kinderboekenweek aan toegevoegd.