Mizuno en Rijksmuseum lanceren limited edition schoenen

Mizuno en het Rijksmuseum zetten hun samenwerking voort in aanloop naar de TCS Amsterdam Marathon 2025. Dit jaar resulteert de samenwerking in twee limited edition modellen: de Wave Rider 29 Amsterdam en de Contender Rijksmuseum. Beide schoenen zijn geïnspireerd op vroeg 20ste-eeuwse Japanse kimono’s uit de collectie van het Rijksmuseum.

De Wave Rider 29, Mizuno’s bestverkochte hardloopschoen sinds 1997, is dit jaar ontworpen naar aanleiding van een kimono met kraanvogels boven een ruwe zee met rotspartijen (1920-1940). Het kleurverloop in het mesh-bovenwerk symboliseert de overgang van ondiep naar diep water. Op de binnenzool komt het kimonomotief in detail terug, terwijl ook de inspiratie uit versierde putdeksels uit Osaka subtiel is verwerkt.

De Contender Rijksmuseum is gebaseerd op een andere kimono uit dezelfde periode, versierd met een Chinese leeuw (shishi). De oranje manen van de leeuw, symbool voor dapperheid en veerkracht, zijn zichtbaar op de tong. Ook het watermotief uit de kimono is in het ontwerp opgenomen.

De schoenen zijn in beperkte oplage beschikbaar en werden medio augustus uitgebracht. De Wave Rider 29 Amsterdam is verkrijgbaar voor € 170 en de Contender Rijksmuseum voor € 140. De verkoop vindt plaats via de Rijksmuseumshop, de webshop van het Rijksmuseum, runningspeciaalzaken, de Mizuno webshop en de Mizuno-stand tijdens de marathon.

Mizuno en het Rijksmuseum werken sinds 2018 samen aan speciale edities. Eerdere ontwerpen stonden in het teken van onder meer Rembrandt, Vermeer en kraanvogels. Mizuno is hoofdsponsor van de TCS Amsterdam Marathon en partner van de Nederlandse volleybal- en korfbalbond.